< Blog

Znajdź najlepszą przedpłaconą kartę kredytową dla siebie [QUIZ]

Bezpieczeństwo w Internecie
Znajdź najlepszą przedpłaconą kartę kredytową dla siebie [QUIZ]
Bezpieczeństwo w Internecie

Przedpłacone karty kredytowe, nazywane też kartami wielokrotnego użytku lub po prostu kartami przedpłaconymi, są łatwe w użyciu i dostępne praktycznie natychmiast. Zdobycie ich nie wiąże się ze składaniem skomplikowanych wniosków. Wystarczy kupić kartę przedpłaconą z wybraną kwotą, a następnie według potrzeby: wydawać znajdujące się na niej środki lub ją dodatkowo zasilać. Można też kupić nową przedpłaconą kartę kredytową lub voucher pieniężny w postaci kodu.

Najlepsza przedpłacona karta kredytowa to taka, która oferuje łatwość oraz bezpieczeństwo użycia i doładowania, a także nadaje się do wykorzystania w odpowiedni dla Ciebie sposób: do płatności za rozrywkę w internecie, robienia zakupów online bądź offline, kupowania walut w grach, zabawy w internetowych kasynach czy używania w podróży. Nasz krótki quiz pomoże Ci wybrać najlepszą kartę przedpłaconą. Po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań, otrzymasz kilka sugestii przedpłaconych kart kredytowych, które powinny być najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Wiesz już, które przedpłacone karty kredytowe najlepiej się sprawdzą w Twoim przypadku. Dowiedzmy się więcej o kartach przedpłaconych i sposobie ich działania.

 

Czym jest przedpłacona karta kredytowa?

Przedpłacona karta kredytowa to karta, która jest wstępnie zasilona określoną kwotą. Kupując kartę kredytową wielokrotnego użytku, która najlepiej spełnia Twoje oczekiwania, masz kontrolę nad kwotą, która znajdzie się na Twojej przedpłaconej karcie. Doładowywana karta kredytowa oferuje elastyczność – gdy zajdzie taka potrzeba, możesz w kilka sekund zasilić ją przez internet, a jej zdobycie nie wymaga pozytywnej weryfikacji Twojej zdolności kredytowej. Dzięki temu ten rodzaj kart stanowi wspaniałą alternatywę dla zwykłej karty kredytowej – zwłaszcza jeśli nie chcesz (lub nie możesz) jej sobie wyrobić. Brak konieczności podawania danych (takich jak szczegóły konta bankowego) podczas płatności sprawia, że karty kredytowe wielokrotnego użytku są popularnym sposobem opłacania zakupów internetowych.

Niektóre przedpłacone karty kredytowe oferują taką samą funkcjonalność co zwykłe karty kredytowe. Dodatkową zaletą korzystania z przedpłaconej karty kredytowej jest brak powiązania z Twoim kontem bankowym. Płatności tego typu kartą pozwalają utrzymać prywatność danych osobowych. Przedpłacone karty kredytowe można sprezentować innym – również poprzez e-mail.

 

Rodzaje przedpłaconych kart kredytowych

Na rynku jest szeroki wybór przedpłaconych kart i innych opcji płatniczych: od przedpłaconych kart kredytowych, z których można korzystać offline (tak samo jak ze zwykłych plastikowych kart kredytowych) i online, po cyfrowe kody pieniężne, których używać można wyłącznie w internecie.

Poznaj wszystkie karty dostępne na Recharge.com.

 

Gdzie można wykorzystać przedpłaconą kartę kredytową?

Jeśli chcesz używać przedpłaconej karty kredytowej do płatności internetowych, masz do wyboru szeroki wybór produktów. Najlepszą kartą przedpłaconą do zakupów w internecie będzie jednak karta powszechnie akceptowana przez sprzedawców.

Zapoznaj się ze szczegółowym opisem przedpłaconych kart kredytowych, które są dostępne na Recharge.com, aby sprawdzić, czy Twoje ulubione sklepy internetowe akceptują wybrane przez Ciebie karty przedpłacone.

Z fizycznych przedpłaconych kart kredytowych można korzystać wszędzie, gdzie akceptowane są karty kredytowe – również za granicą. Cyfrowe przedpłacone karty kredytowe z logo VISA lub Mastercard są honorowane w każdym sklepie internetowym, który akceptuje zwykłe karty kredytowe.

Zalety i wady korzystania z przedpłaconych kart kredytowych

Jak w przypadku większości rozwiązań płatniczych, warto się zapoznać z silnymi i słabymi stronami (nawet) najlepszych przedpłaconych kart kredytowych. Wyliczyliśmy je specjalnie dla Ciebie;

Zalety korzystania z przedpłaconych kart kredytowych:

  • Przedpłacone karty kredytowe oferują większe bezpieczeństwo płatności internetowych, wystarczy kod przedpłaconej karty.
  • Przedpłacona karta kredytowa nie jest powiązana z Twoimi danymi bankowymi czy numerem konta. Gdy zgubisz swoją kartę lub kod, nie stracisz wszystkich swoich środków.
  • Ograniczasz ryzyko niepotrzebnych wydatków, odkładając przewidzianą w osobistym budżecie kwotę na przedpłaconą kartę kredytową (przeznaczoną na przykład na jedzenie, zakupy czy rozrywkę).
  • Noszenie przy sobie przedpłaconej karty kredytowej jest bezpieczniejse od noszenia gotówki.
  • Kupno i doładowanie przedpłaconej karty kredytowej na Recharge.com jest proste, szybkie i bezpieczne.

Wady korzystania z przedpłaconych kart kredytowych:

  • Nie wszystkich przedpłaconych kart kredytowych można używać w sklepach fizycznych, dlatego musisz uważnie wybrać swoją kartę.
  • Upewnij się, że Twoje ulubione sklepy akceptują wybraną przez Ciebie przedpłaconą kartę płatniczą.
  • Środki na przedpłaconej karcie kredytowej nie są w żaden sposób oprocentowane.
  • Używanie kart może się wiązać z opłatami, na przykład za wypłatę gotówki – oczywiście w zależnośći od wybranej przez Ciebie karty.

Scenariusz

Kristina Kalpaklieva