< Blog

Jak korzystać z zalet karty kredytowej, nie posiadając jej

Bezpieczeństwo w Internecie
Jak korzystać z zalet karty kredytowej, nie posiadając jej
Bezpieczeństwo w Internecie

Nie używasz karty kredytowej? Spokojna głowa! Z tego poradnika dowiesz się, jak cieszyć się korzyściami płynącymi z posiadania karty kredytowej, nie mając jej.

Kupowanie online jest proste, gdy ma się kartę kredytową. To łatwa w użyciu i niemal wszędzie akceptowana forma płatności. Co jednak w sytuacji, gdy nie mamy do niej dostępu lub nie chcemy z niej korzystać? Nie każdy ma dobrą zdolność kredytową, chce mieć debet na karcie lub udostępniać swoje dane w sieci. To z kolei prowadzi do poszukiwań alternatyw dla karty kredytowej.

Na szczęście są one na wyciągnięcie ręki – od platformy PayPal po przedpłacone karty kredytowe bez zdolności kredytowej. Dzięki temu można korzystać ze wszystkich zalet, jakie dają karty kredytowe, bez konieczności posiadania jednej z nich.

Chcesz się dowiedzieć, które z rozwiązań będzie dla Ciebie najlepsze? Odpowiedź na to pytanie zależy od Twoich potrzeb. Ten poradnik omawia dostępne alternatywy i sposoby ich wykorzystywania w różnych sytuacjach – od kupowania biletu lotniczego po dokonywanie płatności za granicą. Przeczytaj nasz tekst i poznaj dostępne możliwości.

Rezerwacja hotelu lub lotu bez karty kredytowej

Do zakupu biletu lotniczego lub pobytu w hotelu najczęściej wymagana jest płatność za pomocą karty kredytowej. Często można jednak też korzystać z serwisu PayPal i przedpłaconych kart kredytowych bez badania zdolności kredytowej.

  • Dokonywanie rezerwacji z PayPal

Zastanawiasz się, jak rezerwować na Booking.com bez karty kredytowej? Z pomocą spieszy PayPal, który umożliwia kupowanie biletów lotniczych i rezerwowanie hoteli. Z tej formy płatności można korzystać w wielu witrynach, wśród których znajdują się serwisy Trivago, Hotels.com i liczni przewoźnicy lotniczy. Jest to praktyczna i atrakcyjna metoda rozliczenia.

Największym minusem serwisu PayPal jest duża zachowawczość. Nawet najmniejsze podejrzenie nadużycia lub niewłaściwego korzystania z konta może skutkować jego zawieszeniem. W takim przypadku zbadanie zaistniałego problemu i ponowne aktywowanie konta przez obsługę PayPal może zająć niemało czasu.

  • Płatności za pomocą przedpłaconej karty kredytowej

PayPal i tradycyjna karta kredytowa nie są jedynymi sposobami na zakupienie biletu lotniczego czy zrobienie rezerwacji w hotelu. W razie potrzeby możesz również sięgnąć po przedpłacone karty kredytowe, które są dostępne bez sprawdzania w bazach BIK i KRD.

Jak to bywa, diabeł tkwi w szczegółach – chcąc skorzystać z karty przedpłaconej, należy zakupić taką, która jest akceptowana przez dany sklep. Najprościej zatem nabyć kartę prepaid, która będzie odpowiednikiem tradycyjnej: tego typu rozwiązania oferuje zarówno Mastercard, jak i Visa. Przedpłacona karta kredytowa, dostępna bez zaświadczeń i sygnowana przez znane marki finansowe, działa identycznie jak karty, które są obecne na rynku od lat. Aby sfinalizować zakup, należy podać przypisany do niej numer wraz z kodem weryfikacyjnym CVC i datą wygaśnięcia. Prościej się nie da – czas ruszać na zakupy! Gdy wyczerpiesz dostępne środki, możesz je szybko uzupełnić na stronie Recharge.com.

Na korzyść kart przedpłaconych przemawia również to, że niektóre z nich są dostępne nie tylko w formie cyfrowej, lecz również fizycznej. Dzięki temu możesz płacić za zakupy zarówno w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Przedpłacona karta kredytowa może być używana również przez osoby, które są zadłużone, bezrobotne czy nie posiadają udokumentowanego dochodu.

Wynajem samochodu bez karty kredytowej

Proces wypożyczania auta jest zbliżony do kupowania biletu na samolot lub rezerwowania pokoju w hotelu czy hostelu. Jeśli załatwiasz formalności przez internet, możesz łatwo dokonać płatności przez PayPal. Te metodę płatności akceptuje wiele wypożyczalni samochodów, na czele z Sixt i Europcar.

Jeśli chcesz wynająć auto w konkretnym punkcie, nie posiadając karty kredytowej, w sukurs przyjdzie fizyczna karta prepaid. W takim wypadku należy pamiętać o tym, aby na karcie znajdowała się wystarczająca ilość środków.

Dokonywanie płatności za granicą

Czy wyobrażasz sobie wyjazd na wakacje bez pieniędzy? Dostęp do środków płatniczych jest niezbędny, warto jednak pamiętać, że nie w każdym miejscu można skorzystać z karty bankomatowej. W takich przypadkach posiadanie fizycznej karty przedpłaconej może znacznie ułatwić odpoczynek i zaoszczędzić sporo nerwów. Po wykorzystaniu dostępnych środków możesz zlecić doładowanie w kilka chwil i korzystać z niej tak samo jak z tradycyjnej karty kredytowej.

Zakupy online

Chyba większość z nas przynajmniej raz w życiu zamówiła jakiś produkt przez internet. Choć karty kredytowe wiodą prym w dokonywaniu płatności za zakupy w sieci, to PayPal depcze im po piętach. Obecnie znaczna część sklepów online akceptuje tę formę płatności, dzięki czemu staje się ona niezwykle ciekawą alternatywą dla osób nieposiadających kart kredytowych.

Jeśli dana witryna nie umożliwia zapłaty przez PayPal, warto sprawdzić dostępne formy płatności. Może się okazać, że znajdą się wśród nich karty kredytowe, co otwiera drogę do użycia kart prepaid spod szyldu Mastercard, Visa lub American Express.

Z paysafecard można korzystać w wielu usługach internetowych.

Płatności za usługi cyfrowe i subskrypcje

Jak świat długi i szeroki – trudno spotkać kogoś, kto nie korzysta z platform Netflix i Spotify lub nie oddaje się graniu. Zbliża się data płatności za kolejny miesiąc dostępu do usługi? Skorzystaj z PayPal lub karty przedpłaconej!

W tym celu możesz użyć rozwiązań oferowanych przez Mastercard czy Visa. Jedyne, o czym musisz pamiętać, to dostępność środków – o resztę zadba Twoja karta.

Różne karty przedpłacone, takie jak Neosurf czy paysafecard, mogą być wykorzystywane do innych celów. Wszelkie informacje na temat akceptowanych form płatności znajdziesz na konkretnych stronach, dlatego przed zakupieniem danej karty warto najpierw sprawdzić czy jest ona uznawana przez sklep. Jeśli jedyną metodą płatności są karty kredytowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po ich przedpłacone odpowiedniki.

Zastanawiasz się nad zakupieniem karty przedpłaconej? Rzuć okiem na ofertę kart prepaid na Recharge.com i wybierz rozwiązanie dla siebie.


Scenariusz

Ravian Ruys