< Blog

Skrill vs PayPal – co jest lepsze?

Bezpieczeństwo w Internecie
Skrill vs PayPal – co jest lepsze?
Bezpieczeństwo w Internecie

Porównaj usługi Skrill i PayPal | Która z metod płatności jest najbezpieczniejsza, a która najtańsza?

Metody płatności online wyrastają niczym grzyby po deszczu. Co rusz pojawiają się nowe, a obecne na rynku od pewnego czasu nie osiadają na laurach, rozwijając zakres dostępnych usług. Przeciętnemu użytkownikowi trudno śledzić pojawiające się nowości. W końcu nie każdemu chce się wnikać w szczegóły – większości osób zależy za to na bezpiecznych płatnościach w sieci i niskich opłatach serwisowych. Jak zatem wybrać najlepszą z dostępnych metod płatności?

Dwie najbardziej znane i najczęściej używane metody płatności w sieci to PayPal i Skrill. Działają one w podobny sposób, pełniąc rolę e-portmonetek. Rozwiązania te umożliwiają wysyłanie i odbieranie pieniędzy, a także dokonywanie płatności w licznych sklepach online. Tym co je wyróżnia, jest możliwość ograniczenia ilości informacji, które udostępniasz podmiotom zewnętrznym podczas zawierania z transakcji. Oznacza to, że możesz decydować, jak często będziesz przekazywać swoje dane osobowe, dane rachunku bankowego czy karty płatniczej. Jest to doskonałe rozwiązanie, gdy chcesz dokonywać bezpiecznych płatności online, nie martwiąc się o to, że Twoje dane gdzieś wyciekną.

Wielu użytkowników zadaje sobie pytanie, co jest lepsze – Skrill czy PayPal? Można oczywiście korzystać z obu metod płatności, jednak takie rozwiązanie wiąże się z zapamiętaniem kolejnego zestawu loginu i hasła. Jeśli zależy Ci na prywatności, wizja przekazania danych rachunku bankowego dwóm firmom działających w tym samym obszarze nie jest szczególnie atrakcyjna. Mając na uwadze powyższe, lepiej wybrać jedno rozwiązanie.

PayPal i Skrill – czy jest między nimi jakakolwiek różnica? Tak, można to dostrzec w niewielkiej rozbieżności w opłatach serwisowych, a także w możliwościach stosowania omawianych e-portfeli. Przyjrzyjmy się bliżej obu usługom i przekonajmy, czym PayPal i Skrill się różnią. Opracowany przez nas materiał pomoże Ci dokonać optymalnego wyboru.

Czym jest PayPal?

Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że – tuż po kartach kredytowych – jest to najbardziej rozpoznawalna metoda płatności w sieci. Mówiąc krótko, jest to rodzaj e-portmonetki, Po powiązaniu karty płatniczej lub rachunku bankowego z kontem możesz wysyłać i otrzymywać na nie pieniądze, a także dokonywać płatności w niezliczonych witrynach.

 • PayPal – to warto wiedzieć

W celu korzystania z usługi PayPal, należy przypisać do konta rachunek bankowy lub kartę płatniczą. Tyle wystarczy, aby wysyłać pieniądze do innych użytkowników platformy, adresując przelew na konkretny adres e-mail. Oczywiście możliwe jest także otrzymywanie środków.

PayPal jest najczęściej wykorzystywany do dokonywania płatności online. Ta metoda jest akceptowana w przeważającej części sklepów internetowych. Posiadając rachunek bankowy lub kartę płatniczą, należy wybrać PayPal jako sposób realizacji płatności. Wystarczy zalogować się na swoje konto, a PayPal zajmie się resztą, automatycznie obciążając rachunek bankowy lub saldo na karcie.

 • Korzystanie z portfela PayPal

Jeśli nie chcesz, aby PayPal od razu pobierał pieniądze z Twojego konta lub karty płatniczej, możesz dodać określoną ilość środków do swojego konta i za ich pomocą dokonywać płatności. Jest to świetny sposób na zarządzanie dostępnym budżetem.

Aby wpłacić pieniądze na PayPal, zaloguj się do konta lub uruchom aplikację. Następnie wybierz opcję Przelej pieniądze i Dodawanie środków do salda. Wybierz sposób, w jaki chcesz zasilić konto i przelej określoną kwotę – pojawi się ona natychmiast na koncie. Sposób doładowywania portfela może się różnić w zależności od miejsca zamieszkania. W niektórych krajach można to zrobić za pomocą dostępnych lokalnie metod płatności, bez konieczności dodawania rachunku bankowego lub karty płatniczej, podczas gdy w innych jest to niezbędne. Dostępne metody płatności znajdziesz w witrynie PayPal, która funkcjonuje w obrębie Twojego kraju przebywania. Jeśli nie chcesz przypisać do swojego konta PayPal rachunku bankowego ani karty płatniczej, trudno będzie Ci korzystać z usług tej platformy. W takiej sytuacji możesz jednak sięgnąć po rozwiązania umożliwiające dokonywanie płatności internetowych bez posiadania konta w banku.

 • Rozstrzyganie sporów PayPal

Jedną z najbardziej cenionych funkcji PayPal jest centrum rozstrzygania sporów. Jeśli po opłaceniu zakupu przez internet okaże się, że nie spełnił on Twoich oczekiwań, możesz otworzyć ze sprzedawcą spór w Centrum rozstrzygania. Obsługa PayPal pomoże Ci znaleźć rozwiązanie, a jeśli kontrahent nie będzie w stanie go spełnić, otrzymasz zwrot pieniędzy. Dzięki temu możesz czuć się bezpiecznej, płacąc w sieci za pomocą PayPal.

Czym jest Skrill?

Jak już wiesz, Skrill działa w podobny sposób co PayPal, pełniąc również funkcję wirtualnego portfela. Umożliwia on nadawanie i odbieranie pieniędzy, a także handel kryptowalutami i dokonywanie płatności w sieci.

 • Skrill – to warto wiedzieć

Po założenia konta Skrill możesz do niego przypisać rachunek bankowy lub kartę płatniczą. Podobnie jak w przypadku PayPal, Skrill umożliwia swobodne przesyłanie pieniędzy między użytkownikami usługi, bazując na ich adresach e-mail. Skrill również umożliwia dokonywanie płatności online z poziomu konta użytkownika, dzięki czemu nie musisz udostępniać swoich danych kontrahentowi. Robiąc zakupy w sieci, można też korzystać z portfela Skrill.

 • Korzystanie z portfela Skrill

Skrill oferuje znacznie więcej sposobów na zasilenie portfela niż PayPal. Oprócz karty płatniczej i rachunku bankowego dostępne jest również z paysafecard. Nie dość, że możesz doładować swoje konto z dowolnego miejsca na świecie, to nie musisz posiadać rachunku bankowego ani go dodawać do usługi, aby móc korzystać z płatności Skrill. możesz łatwo kupić na Recharge.com.

 • Handel kryptowalutami za pomocą Skrill

Skrill oferuje jedną usługę, której nie ma PayPal – możliwość handlu kryptowalutami. Możesz kupować i sprzedawać tokeny za pomocą środków zgromadzonych w swoim portfelu. Więcej informacji na temat tej usługi znajdziesz w witrynie Skrill.

 • Fizyczna karta kredytowa Skrill

Skrill daje możliwość wyrobienia fizycznej karty przedpłaconej – która działa tak samo jak klasyczna karta kredytowa – powiązanej z portfelem użytkownika. Umożliwia ona dokonywanie zakupów za pomocą zgromadzonych środków.

Teraz, gdy wiesz nieco więcej na temat omawianych platform i sposobu ich działania, czas na rozstrzygnięcie pojedynku: „Skrill vs PayPal”. Która z usług będzie lepsza dla Ciebie?

Skrill vs PayPal: Gdzie można korzystać z tych rozwiązań?

PayPal jest akceptowany w większej ilości witryn niż Skrill. W przypadku kupowania odzieży, gier lub usług, PayPal jest bardziej przydatną metodą płatności w sieci. Jeśli zależy Ci na usłudze, z której możesz korzystać niemal bez ograniczeń, wybierz PayPal.

Czy w pierwszej rundzie finansowego pojedynku „Skrill vs PayPal”, PayPal posyła przeciwnika na deski? Niekoniecznie, Skrill ma bowiem asa w rękawie – i to dosłownie. Istnieje jedna branża, w której prym wiedzie Skrill, a PayPal poszedł w odstawkę, mowa o grach hazardowych. Jeśli lubisz grać online, Skrill będzie najlepszą z dostępnych metod płatności.

Skrill vs PayPal – co jest bezpieczniejsze?

Czy Skrill jest bezpieczniejszy niż PayPal? Tutaj wygrywa PayPal i są ku temu dwa powody. Po pierwsze, PayPal udostępnia stronom trzecim mniej danych niż Skrill. Jeśli zależy Ci na prywatności i poszukujesz metody płatności, która nie dzieli się informacjami na Twój temat, PayPal to jedyny słuszny wybór.

Po drugie, PayPal jest bezpieczniejszy, ponieważ oferuje użytkownikom rozbudowane narzędzia ochrony. Najważniejszym z nich jest wspomniane już rozstrzyganie sporów. Oznacza to, że możesz spokojnie płacić online, nawet jeśli nie do końca ufasz swojemu kontrahentowi. Jeśli nie wywiąże się on z umowy, PayPal zajmie się Twoją sprawą, a w beznadziejnych sytuacjach dokona zwrotu pieniędzy. Runda druga w pojedynku „Skrill vs PayPal” należy więc do PayPal. Jeśli szukasz bezpiecznej metody płatności w sieci, PayPal będzie lepszym wyborem niż Skrill.

Skrill vs PayPal – co jest tańsze?

Kupując produkty lub usługi online, często ponosisz koszt usługi serwisowej. Choć jest on niezbędny do zapewnienia rentowności rozwiązania, z którego korzystasz, trudno przejść nad nim do porządku dziennego, ponieważ podnosi finalną cenę. Która z platform generuje więc niższe koszty?

 • Skrill vs PayPal – opłaty

Odpowiedź jest prosta – Skrill jest tańszy niż PayPal. Podczas dokonywania płatności online PayPal pobiera opłatę serwisową w wysokości 4,5%, a Skrill 2,99%.

Opłaty serwisowe naliczane za dodawanie środków do portfela Skrill lub PayPal zależą od wybranej do tego celu metody płatności. Jeśli korzystasz z rachunku bankowego, nie ponosisz żadnych kosztów. Pełny cennik usług wraz z opisem znajdziesz pod następującymi linkami: SkrillPayPal.

W tym starciu „Skrill vs PayPal” to Skrill jest górą. Jeśli chcesz ponosić jak najniższe koszty związane z korzystaniem z usługi, sięgnij po Skrill.

Skrill vs PayPal – co będzie najlepsze dla Ciebie?

Trudno zająć w tej kwestii jednoznaczne stanowisko, ponieważ wszystko zależy od tego, do jakich celów chcesz korzystać z platformy, a także jak dużą uwagę zwracasz na ponoszone koszty i kwestie bezpieczeństwa.

Skrill vs PayPal – kluczowe informacje

Jeśli wciąż się wahasz, co wybrać, zapoznaj się z krótkim podsumowaniem:

 • Oba rozwiązania cechuje prostota użytkowania.

 • Skrill daje więcej możliwości zasilenia portfela użytkownika.

 • Skrill oferuje fizyczną kartę przedpłaconą, z kolei PayPal udostępnia to rozwiązanie wyłącznie użytkownikom z USA.

 • PayPal zapewnia większe bezpieczeństwo, dając możliwość otwarcia sporu z kontrahentem.

 • PayPal udostępnia podmiotom zewnętrznym mniejszą ilość danych niż Skrill.

 • Skrill pobiera niższe opłaty serwisowe niż PayPal.


Scenariusz

Ravian Ruys