< Blog

Revolut czy PayPal?

Cyfrowe życie
Revolut czy PayPal?
Cyfrowe życie

Revolut czy PayPal? Dowiedz się czym się różnią pod kątem bezpieczeństwa, ceny i wygody dla użytkowników w Polsce.

W dzisiejszych (cyfrowych) czasach wiele osób poszukuje elastycznych, bezpiecznych i ekonomicznych usług finansowych o zasięgu międzynarodowym. Dwie popularne opcje, które często pojawiają się jako przykładowe rozwiązania, to Revolut i PayPal. Podczas gdy PayPal jest najlepiej znany jako metoda płatności w Internecie, istotne jest zrozumienie, jak w porównaniu z nim wypada Revolut i czym dokładnie się różnią. W tym artykule omówimy tych dwóch gigantów branży, aby pomóc Ci dowiedzieć się, który z nich może być dla Ciebie najlepszym wyborem.

 

Revolut i Paypal: czym są?

PayPal jest jednym z najbardziej znanych na świecie dostawców usług płatniczych, z główną siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Miliony klientów używa go do łatwego i bezpiecznego przesyłania pieniędzy online znajomym, rodzinie lub sprzedawcom. PayPal to portfel elektroniczny, który można powiązać z kartą kredytową lub kontem bankowym. Rejestracja jest prosta i bezpłatna.

W przeciwieństwie do PayPal, Revolut umożliwia otwarcie cyfrowego konta bankowego bezpośrednio z poziomu aplikacji. Oferuje szeroki zakres usług płatniczych, oszczędnościowych i inwestycyjnych. Podobnie jak PayPal, Revolut umożliwia bezpłatne wysyłanie i żądanie pieniędzy od innych użytkowników oraz wymienianie ich na inne waluty. Oprócz tego jednak umożliwia także prowadzenie rachunków w różnych walutach oraz wypłacanie pieniędzy z bankomatów.

Kolejnym konkurentem na rynku jest Skrill, dużo bardziej podobny do PayPala niż do Revolut.

 

Bezpieczeństwo: ochrona twoich finansów

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo Twoich pieniędzy, zarówno Revolut, jak i PayPal podejmują znaczące środki w celu zapewnienia bezpieczeństwa Twoich transakcji i danych osobowych. Revolut w Europie jest autoryzowany przez Europejski Bank Centralny i regulowany przez Bank Litwy, co oznacza, że ​​musi spełniać bardzo surowe normy i pod względem bezpieczeństwa podobny jest do Twojego banku. PayPal jest zaufaną platformą płatności, która oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, takie jak szyfrowanie i wykrywanie oszustw, w dodatku nie udostępnia sprzedawcom danych twojego konta podczas zakupów. Oferuje również ochronę kupującego i sprzedającego dla uprawnionych transakcji. Revolut również zapewnia zaawansowane funkcje bezpieczeństwa, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, możliwość natychmiastowego zamrożenia karty i jednorazowe wirtualne karty do transakcji online. Obie usługi priorytetowo traktują bezpieczeństwo środków użytkowników i danych osobowych.

 

Cena: porównanie kosztów i opłat

Jednym z kluczowych czynników do uwzględnienia podczas wyboru usługi związanej z twoimi pieniędzmi są koszty. Zarówno Revolut, jak i PayPal oferują różne struktury opłat, które odpowiadają różnym potrzebom użytkowników.

Zarówno Revolut jak i PayPal oferują bezpłatne podstawowe usługi. Revolut zapewnia różne poziomy kont, w tym darmowy plan z podstawowymi funkcjami oraz płatne plany z dodatkowymi korzyściami, takimi jak ubezpieczenie podróżne i wyższe limity wypłat. Darmowy plan (Standard) obejmuje podstawowe funkcje i płatności kartą (również wirtualną), natomiast bardziej zaawansowane plany wiążą się z comiesięcznymi opłatami. Obecnie jest to konto Plus za 14,99 zł/miesiąc (ochrona zakupów, niski limit darmowych wypłat z bankomatów), Premium za 29,99 zł/miesiąc (wyższe limity wypłat i tańsze przelewy międzynarodowe) lub Metal za 49,99 zł/miesiąc (metalowa karta debetowa i korzyści dla inwestorów). Revolut pochwalić się może też niskimi i przejrzystymi opłatami za wymianę walut.

PayPal zazwyczaj nie pobiera opłat za transakcje między osobami w tym samym kraju, ale stosuje opłaty za transakcje międzynarodowe i niektóre działania komercyjne. PayPal stosuje również dopłaty za wymiany walut, które są dość wysokie i niezbyt przejrzyste. Ważne jest porównanie konkretnych opłat i funkcji obu usług na podstawie indywidualnych potrzeb.

 

Otwarcie konta i dostępne karty

PayPal umożliwia utworzenie konta w ciągu kilku minut, i nie musisz nawet łączyć z nim innej karty ani konta bankowego. Jest akceptowany przez mnóstwo stron internetowych na ponad 200 rynkach i w 25 walutach. W dużej mierze w tym tkwi jego sukces. Powszechnie akceptowany jako metoda płatności online, PayPal nie oferuje obecnie kart płatniczych dla klientów w Polsce.

Otwarcie konta Revolut trwa odrobinę dłużej, ponieważ zespół do spraw zgodności musi zweryfikować twoją tożsamość, zgodnie z wymaganiami dotyczącymi banków. Zakres usług Revolut jest jednak niezaprzeczalnie szerszy. Każdy plan Revolut można powiązać z fizyczną kartą Mastercard lub Visa, dlatego z Revolut można korzystać w niemal wszystkich sklepach, restauracjach i placówkach handlowych, które akceptują płatność kartą kredytową lub debetową. Na arenie międzynarodowej jest akceptowany w ponad 150 krajach, w tym w Polsce. Teoretycznie jest to wygodna opcja dla osób często podróżujących. Należy jednak pamiętać, że Revolut dolicza w weekendy 1% za przewalutowanie, warto więc zawczasu wyjąć gotówkę podczas weekendowego wypadu.

 

Wnioski

Zarówno Revolut i PayPal to popularne usługi płatności cyfrowych, ale różnią się pod kilkoma względami. Revolut, oferujący powszechnie akceptowane fizyczne karty w Polsce i na świecie, jest idealnym wyborem dla podróżujących. PayPal jest najbardziej akceptowanym i bezpiecznym dostawcą płatności dla transakcji online. Podsumowując, wybór między Revolut a PayPal zależy od Twoich osobistych potrzeb i preferencji w zakresie bezpieczeństwa, kosztów i opcji płatności.


Scenariusz

Marzena Dziewońska