< Blog

3 najlepsze karty przedpłacone Mastercard w Polsce

Cyfrowe życie
3 najlepsze karty przedpłacone Mastercard w Polsce
Cyfrowe życie

Porównaj 3 karty przedpłacone Mastercard dostępne w Polsce i wybierz najlepszą dla siebie opcję. Poznaj ich zalety i porównaj koszty.

Karta przedpłacona Mastercard to jedna z popularniejszych rodzajów kart, które można samemu doładować. W tym artykule przedstawimy trzy znakomite opcje kart przedpłaconych Mastercard dostępnych w Polsce. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz jej do zakupów przez Internet, obdarowania nią swojego dziecka, czy do lepszej kontroli wydatków, mamy pewne propozycje. Zapraszamy do zapoznania się z nimi!

 

1. PCS Mastercard

PCS Mastercard to karta przedpłacona Mastercard, która oferuje wiele zalet, zwłaszcza jeśli chodzi o łatwość użytkowania:

 • Brak minimalnego dochodu ani weryfikacji kredytowej, co oznacza, że każdy obywatel UE powyżej 18 roku życia może ją otrzymać.
 • Łatwe doładowanie karty PCS Mastercard przez Internet, i możliwość natychmiastowego korzystania z zakupionej karty.
 • Akceptacja w milionach punktów na całym świecie, wszędzie gdzie honorowane są karty Mastercard, co gwarantuje globalne zastosowanie. Wystarczy potwierdzić swoją tożsamość na stronie internetowej PCS, aby móc korzystać z całej sieci Mastercard.

Zwróć uwagę, że PCS Mastercard dostępna jest jedynie w Euro, a więc doładujesz ją w złotówkach równowartością 20, 50, 100 lub 150 Euro.

Aby uzyskać przedpłaconą kartę PCS Mastercard, odwiedź stronę PCS Mastercard na Recharge.com i postępuj zgodnie z prostym procesem zakupu. To szybkie i łatwe, dzięki czemu już wkrótce będziesz mógł korzystać z karty!

 

 

2. Paysafecard Mastercard

Kolejna warta uwagi karta przedpłacona to paysafecard. Wystarczy zakupić ją online i otrzymać 16-cyfrowy kod, który możemy następnie wykorzystać do zakupów na stronach partnerskich. Co warto wiedzieć o paysafecard?

 • Do 200 złotych można korzystać z kodu bez konieczności zakładania konta My paysafecard. Na Recharge.com możesz zamówić kody prepaid paysafecard do wartości 50€ bez konieczności rejestracji.
 • Przy zakupach powyżej 50€ paysafecard poprosi o utworzenie konta My paysafecard na ich stronie, zgodnie z unijnymi regulacjami.
 • Nie potrzebujesz rachunku bankowego ani karty kredytowej.
 • Kod paysafecard może zostać wykorzystany w każdym sklepie internetowym akceptującym paysafecard jako metodę płatności.
 • Do wyboru masz doładowania o kwotach: 20zł, 30zł, 50zł, 100zł i 200zł.

 

 

3. ING

W Polsce Komisja Nadzoru Finansowego nie pozwala na wydawanie kart bez ich rejestracji, jeśli więc szukasz fizycznej karty przedpłaconej, z której będziesz mógł korzystać w sklepie, lub takiej z której będzie mogło korzystać twoje dziecko, zobacz ofertę banku ING.

 • Jeśli jesteś już klientem ING, wydanie karty dla Ciebie potrwa zaledwie chwilę.
 • Kartę możesz zamówić również dla swojego dziecka powyżej 13 roku życia.
 • Kartę otrzymasz pocztą, i aktywujesz po jej otrzymaniu.
 • Karta nie jest połączona z twoim kontem osobistym i znajduje się na niej dokładnie tyle pieniędzy, ile na nią wpłacisz.
 • Wydanie karty kosztuje 15zł, a jej ważność wynosi 3 lata. Po tym czasie można wyrobić ją ponownie.
 • Przelewy na kartę i doładowania we wpłatomacie ING są darmowe.
 • Wypłata z bankomatów ING i Planet Cash również jest za darmo.

 

Podsumowanie

Karty przedpłacone to alternatywa dla tradycyjnych kart kredytowych i debetowych, pozwalająca użytkownikom lepiej kontrolować swoje wydatki oraz bezpieczniej kupować online. Wybór odpowiedniego rodzaju karty zależy od twoich indywidualnych potrzeb i preferencji, aby jednak nieco ułatwić ci wybór, zapoznaj się z artykułem “Znajdź najlepszą kartę kredytową przedpłaconą dla Ciebie [QUIZ]”, i znajdź idealną dla siebie kartę przedpłaconą.


Scenariusz

Marzena Dziewońska